Про заклад

IMG_0001Історія 30 гарнізонного будинку офіцерів

Згідно з архівними даними у 1912 році було прийнято в експлуатацію приміщення офіцерського зібрання Бердичівського гарнізону, в якому зараз знаходиться 30 гарнізонний будинок офіцерів. В дореволюційні часи в приміщенні малого залу проводилися офіцерські бали, а в прибудові з іншого боку була організована православна капличка для військовослужбовців гарнізону. Під час проведення офіцерських балів військовий оркестр кавалерійської частини знаходився на балконі, який з часом був демонтований.

Після революції приміщення використовувалося в різних цілях, перед війною на його базі був організований будинок офіцерів.
22 червня 1941 року приміщення гарнізонного будинку офіцерів піддалося бомбардуванню разом з іншими будинками військового містечка, після війни він був відновлений.
30 гарнізонний будинок офіцерів був сформований 26 травня 1945 року і мав назву “Бердичівський гарнізонний будинок офіцерів” і входив до Львівського військового округу з безпосереднім підпорядкуванням політуправлінню Львівського військового округу. Згідно архівних даних першим начальником будинку офіцерів був старший лейтенант Єгоров Іван Михайлович.

IMG_0001
З часом змінювалися начальники будинків офіцерів та підпорядкування різним штабам та органам військового управління, незмінними залишалася основна функція закладу – культурно-виховна та просвітницька робота з військовослужбовцями гарнізону та членами їх сімей, організація дозвілля військовослужбовців, самодіяльної та художньої творчості. Слід зауважити, що в повоєнний час в Бердичеві дислокувалась велика кількість військових частини, серед яких – окружний навчальний центр, бригада армійської авіації, школа прапорщиків та ще багато, багато інших.
Військовослужбовцями та працівниками закладу постійно проводилися культурно-виховні, просвітницькі, концертні заходи, як у самому будинку офіцерів, так і в місцях дислокації частин, навчальних центрах, полігонах тощо. Гарнізонний будинок офіцерів став одним з основних осередків культури в місті Бердичеві. У приміщеннях закладу проводилися великі партійні конференції, з’їзди кращих військовослужбовців, була організована розгалужена мережа гуртків за інтересами.
У травні 1945 року в будинку офіцерів була створена бібліотека. У середині 70-х років на базі закладу був створений університет марксизму-ленінізму, у зв’язку з чим кількість книжкового фонду була збільшена у декілька разів. Після цього бібліотека за можливостями книжкового фонду стала однією з найбільших в місті. Для розміщення було виділено велике приміщення під книгосховище, яке працює і по теперішній час.
Вокально-інструментальний ансамбль будинку офіцерів “Голоси друзів” користувався великою популярністю, як у Бердичівському гарнізону так і за його межами. Одним з учасників цього ансамблю, під час проходження строкової служби, був Анатолій Говорадло, який нині є учасником популярного українського дуету “Світязь”.
У залах будинку офіцерів неодноразово проходили концерти співака і композитора, лауреата багатьох українських та міжнародних пісенних конкурсів Олеся Коляди, заслуженої артистки України Ірини Шинкарук, народного артиста України Фемія Мустафєва, заслуженої артистки України Анжеліки Ярмолюк та багатьох інших.